FK Ataka

Partneriai

Futbolo klubo „Ataka“ vystymo koncepcija paremta sėkmingais Skandinavijos ir Islandijos šalių pavyzdžiais. Stažuojamės, semiamės vertingos patirties bei stengiamės geriausias praktikas taikyti Lietuvoje. 2021 m. rudenį, įkvėpti skandinavų, pradėjome diegti „Sporto Lyderių – Tėvų Savanorių“ programą. Jos metu į darželių amžiaus vaikų treniruotes įtraukiami tėvai, kurie patys dalyvauja treniruočių procese. Tai kuria stiprų mamos / tėčio ir vaiko ryšį ne tik stadione, bet ir už jo ribų. Treniruotės tampa gerokai efektyvesnės, kadangi vaikai gauna daugiau dėmesio.

Mūsų partneriai – Oslo bendruomenės futbolo klubas „KFUM-Kameratene“, kuris yra vienas iš seniausių Norvegijos bendruomenės sporto klubų, didžiai gerbiamas visoje Europoje (net pati UEFA čia siunčia savo delegacijas stažuotis) ir Reikjaviko bendruomenės sporto klubas „Fylkir“. Padedami šių klubų kuriame vertybėmis grįstą, į vaiko poreikius orientuotą, sporto organizaciją Lietuvoje.

2022 m. gegužės mėn. Lietuvos Respublikos Seime kartu su partneriais iš Skandinavijos surengėme tarptautinę konferenciją „Sporto įtaka vaikų gerovei. Šiaurietiška patirtis“. Jos metu siekėme atkreipti dėmesį į fenomenalią Norvegijos, Danijos ir Islandijos sėkmę vaikų sporto užimtume – minėtose šalyse sportuoja net 9 iš 10 vaikų, tuo tarpu Lietuvoje vos kas trečias. Konferencijos metu dalinomės pirmojo Lietuvoje sporto modelio pagal Šiaurės šalių pavyzdį „Bendruomenės sporto lyderių ugdymas“ diegimo patirtimi. Projekto partneriai iš Šiaurės šalių pristatė savo daugiametę veiklą ir jos poveikį vaikams, tėvams, bendruomenėms. Panašią konferencija rengėme ir 2018 metais.