Partneriai

Futbolo klubo „Ataka“ vystymo koncepcija paremta Skandinavijos ir Islandijos šalių pavyzdžiu. Mūsų partneriai – Oslo bendruomenės futbolo klubas „KFUM-Kameratene“, kuris yra vienas iš seniausių Norvegijos bendruomenės sporto klubų, didžiai gerbiamas visoje Europoje (net pati UEFA čia siunčia savo delegacijas stažuotis) ir Reikjaviko bendruomenės sporto klubas „Fylkir“.

Stažuojamės, mokomės iš sėkmingų pavyzdžių bei stengiamės geriausias praktikas taikyti Lietuvoje. Pernai, 2021 m. rudenį, įkvėpti skandinavų pradėjome diegti „Sporto Lyderių – Tėvų Savanorių“ programą. Jos metu į darželių amžiaus vaikų treniruotes įtraukiami tėvai, kurie patys dalyvauja treniruočių procese. Tai kuria stiprų mamos / tėčio ir vaiko ryšį, taip pat treniruotės tampa gerokai efektyvesnės, kadangi vaikai gauna daugiau dėmesio. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia…

Šių metų gegužės 11 d. Lietuvos Respublikos Seime kartu su partneriais iš Skandinavijos surengėme konferenciją „Sporto įtaka vaikų gerovei. Šiaurietiška patirtis“. Jos metu siekėme atkreipti dėmesį į fenomenalią Norvegijos, Danijos ir Islandijos sėkmę vaikų sporto užimtume – minėtose šalyse sportuoja net 9 iš 10 vaikų, tuo tarpu Lietuvoje vos kas trečias. Taip pat, konferencijos metu dalinomės savo Skandinaviško sporto modelio diegimo patirtimi. Panašią konferencija rengėme ir 2018 metais.

Projektas „Bendruomeninių sporto klubų kūrimas Vilniaus mikrorajonuose“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Projektai „Vaikų užimtumo ir futbolo masiškumo didinimas Pilaitės, Justiniškių, Lazdynų ir Naujamiesčio-Vilkpėdės bendruomenėse“ bei „Kokybiškas futbolas Pilaitės, Justiniškių ir Naujamiesčio-Vilkpėdės seniūnijose“ finansuojami Vilniaus miesto savivaldybės.